🏅Geneza Internetu

Zdecydowana większość z nas początki Internetu osadziłaby w latach dziewięćdziesiątych minionego stulecia, jednak faktyczna geneza tej jedynej w swoim rodzaju sieci jest inna. Żeby dojść do sedna problemu, trzeba cofnąć się w lata sześćdziesiąte XX wieku.

Niektórzy twierdzą, że pierwszy zalążek Internetu został stworzony na potrzeby amerykańskiej armii, która chciała uzyskać możliwość dowodzenia wojskami w warunkach wojny nuklearnej. W tamtym okresie była to realna groźba, o czym dzisiaj się czasami zapomina. Druga teoria powstania pierwowzoru globalnej sieci głosi, że tak naprawdę od samego początku jej idea nie była związana z kwestiami natury militarnej.

Oczywiście, Internet z lat sześćdziesiątych i ten współczesny mają niewiele punktów wspólnych. Zanim sieć nabrała obecnego kształtu, musiało minąć wiele lat, a naukowcy musieli poświęcić mnóstwo czasu na jej stworzenie. Trudno powiedzieć, w jakim kierunku dalej będzie ewoluował Internet, jednak obecnie zmienia się on raczej samoistnie.

Branding - polecam