🏀Uzależnienie od Internetu

Nie wszyscy zdają sobie sprawę z tego, jak wiele jest różnych rodzajów uzależnień. Przeważnie utożsamiamy uzależnienia z używkami, jednak to to zaledwie kropla z morzu wszystkich tego typu niebezpieczeństw. Ich liczba stale się też powiększa – przykładowo, w ostatnich latach coraz częściej mówi się o uzależnieniu od Internetu.

Oczywiście, wielu z nas po prostu musi korzystać z sieci, żeby na przykład normalnie funkcjonować na uczelni czy też po prostu pracować. Są jednak również osoby, które spędzają przed monitorami swoich komputerów mnóstwo czasu, nie robiąc w ten sposób nic pożytecznego. Wirtualna rzeczywistość potrafi być fascynująca, jednak nigdy nie powinna zastąpić nam tej realnej.

O uzależnieniu od Internetu mówi się głównie w kontekście młodych ludzi, których niejako wychowało to medium. Oni są chyba najbardziej podatni na jego negatywny wpływ, chociaż oczywiście również osoby dojrzałe miewają z tym problemy. Sieć powinniśmy traktować jako narzędzie, a nie jako coś, co nadaje sensu naszemu życiu.